Saturday February 16th 2019

Jak żywność odbija się na naszym zdrowiu?

Żywność, którą spożywamy, przekazuje naszemu organizmowi wiele cennych składników, dzięki którym może się rozwijać i działać w prawidłowy sposób. Jeśli nie otrzymamy dobrych składników, nasz metabolizm dostanie porządnego kopa, a nasze zdrowie nie będzie chciało współpracować.

Jedząc zbyt dużo, ocieramy się o nadwagę, która prowadzi do różnych chorób, takich jak zawyżony cholesterol, cukrzyca czy kłopoty z pracą serca.

W skrócie, jedzenie to centrum naszego zdrowia. Żywność działa jak lek, aby zapobiegać chorobom.

Jak żywność działa w naszym ciele?

Składniki odżywcze w żywności umożliwiają naszym komórkom pracę, a właściwie instruują komórki, mówiąc im, jak mają funkcjonować. Idąc tym tropem, możemy zacząć myśleć o tym, jaką żywność dodać do naszej diety, niż jaką odrzucić.

Zamiast patrzeć na żywność jak na wroga, postawimy żywność jako sposób na utrzymanie zdrowia.

Czemu miałoby mnie to obchodzić?

Składniki odżywcze w żywności przekazują ważne informacje dla organizmu. Niestety, nasze codzienne diety mogą nie dostarczać wystarczającej ilości informacji dla naszego ciała.

Wszyscy wiemy, że dieta pomaga utrzymać równowagę składników odżywczych w ciele. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niezdrowa żywność przekazuje błędne informacje dla naszych komórek. Raz na jakiś czas takie jedzenie nie szkodzi, ale baczmy na to, by nie był to jeden raz za dużo.

Za dużo niezdrowej żywności prowadzi do nieprawidłowej pracy komórek, co z kolei przyczynia się do otyłości i innych chorób.

Jakie jest połączenie pomiędzy jedzeniem a chorobą?

W dzisiejszych czasach borykamy się z różnymi chorobami. Wielu naukowców twierdzi, że ów choroby są spowodowane przez niepoprawną dietę. Wcześniej zakładano, ze otyłość, cukrzyca, choroby serca czy niektóre odmiany raka są wywołane przez mutację któregoś z genów. Dziś jednak okazuje się, że spożywana żywność odgrywa dużą rolę w ów dysfunkcjach.

Podsumowanie

Aby zapobiec chorobie, należy zadbać o dobór odpowiednich składników odżywczych. Czy to odpowiednia dieta, czy zmniejszenie ilości niezdrowego jedzenia, każdy mały krok może nam pomóc na drodze do zdrowia. Każda dodatkowa witamina to uciecha dla organizmu.

healthy groceries, oregano, melon, bread, cherry tomatoes isolated on white healthy groceries, oregano, melon, bread, cherry tomatoes isolated on white

More from category

Czekoladki na walentynki w różnych ciekawych kształtach
Czekoladki na walentynki w różnych ciekawych kształtach

Wielu osobom Dzień Zakochanych (dla niektórych Walentynki – znaczenie tego święta, niezależnie od jego nazwy [Read More]

Czy czekolada jest zdrowa?
Czy czekolada jest zdrowa?

Czy to jest ona dla Ciebie dobra, czy może zła? Na pewno nie pomoże Ci schudnąć, ale naukowcy odkrywają powody, [Read More]

Bo najlepsza jest ciemna czekolada
Bo najlepsza jest ciemna czekolada

Ciemna czekolada to najszlachetniejszy rodzaj czekolady. Im więcej taka czekolada ma zawartości kakao, tym lepsza. [Read More]

Interesting Sites

    Archives