Saturday February 16th 2019

Rzeczy, których nie powinieneś mówić na rozmowie o pracę, cz. 1

interview-1238367-640x480

Wszyscy musimy przechodzić przez rozmowy o pracę, jako kandydat na pracującego, albo pracodawca (każdy z nas był kiedyś kandydatem, nie ważne, gdzie teraz jest). Podczas tej konwersacji porusza się ogromną ilość tematów, jednak istnieją słowa i tematy, których nie powinno się wymawiać ani poruszać. Oto kilka rzeczy, których nie wolno mówić podczas rozmowy o pracę.

1. Wszelkiej maści przekleństwa.

Mimo, że brzmi jak oczywista oczywistość, jest ważnym, aby nie rzucać mięsem podczas rozmowy o pracę. Da to znać pracodawcy, że jesteś niedojrzały i niekulturalny. Postaraj się okazać swoje uczucia normalnymi słowami, dzięki temu będziesz mógł pochwalić się swoim zasobem słów.

2. Prawie.

„Prawie dostałem awans”. Wydaje się, że to znaczy, że pracowałeś ciężko i solidnie. Co jednak oznacza to naprawdę? „Nie dostałem awansu”. Wspominanie o tym, co prawie zrobiłeś lub prawie udało Ci się osiągnąć jest marnowaniem czasu twojego, jak i pracodawcy. Nikogo nie interesuje, co prawie Ci się udało. Skup się na tym, co faktycznie udało Ci się osiągnąć.

3. Jestem samotną matką…

Mówi się tak, aby wywrzeć pewnego rodzaju empatię i pokazać, jak bardzo potrzebujesz tej pracy. Jednak nie zapominaj, że to firma potrzebuje Ciebie. Oni wiedzą, że potrzebujesz pieniędzy, gdyż każdy ich potrzebuje. Nie jesteś wyjątkiem.

4. Nudne.

Pracodawcy nie interesuje, czy twoja poprzednia praca była nudna. Za wszelką cenę unikaj tego słowa. To jak pocałunek śmierci. Możesz powiedzieć, że szukasz nowych wyzwań, ale nigdy nie mów o nudnej poprzedniej pracy.

5. Nie mam minusów, jestem perfekcjonistą.

Po prostu przestań. Masz minusy, a jeśli to powiedziałeś, to jednym z nich jest kłamanie na rozmowie o pracę. Każdy ma jakieś słabości. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy ze swoich minusów, powinieneś chwilę się zastanowić nad tym, co Cię denerwuje. Perfekcjonizm jest autentyczną rzeczą, ale mówienie tego na rozmowie o pracę jest porównywalne z podlizywaniem się. A przecież nie jesteśmy tu, aby się podlizać, tylko zdobyć pracę, prawda?

 

Więcej w części drugiej.

More from category

Hak holowniczy – czy warto kupić?
Hak holowniczy – czy warto kupić?

Często jeżeli potrzebujemy przewiezienia czegoś większego musimy skorzystać z usług firmy zajmującej się [Read More]

Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 3
Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 3

Część trzecia. Tak, jest tego więcej. Czego jeszcze nie powinno się mówić podczas rozmowy o pracę? 11. [Read More]

Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 2
Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 2

Część druga poradnika. Czego więc nie powinniśmy mówić jeszcze? 6. Nic. Jeśli idziesz do pracy pierwszy raz, [Read More]

Interesting Sites

    Archives