Wednesday March 20th 2019

AMD

Na rynku procesorów jeżeli chodzi o komputery osobiste oraz laptopy mamy dwie dominujące firmy – Intel oraz AMD. W przypadku kart graficznych także mamy dwie firmy – Nvidia oraz AMD. Na wielu różnych forach można przeczytać opinie, że jeżeli kupujemy komputer bądź też laptop to wybieramy produkty firmy Intel – w przypadku procesorów oraz Nvidia – w przypadku kart graficznych. Czy faktycznie ma to pokrycie w rzeczywistości, czy jednak warto kupować produkty od firmy AMD? Na to pytanie odpowiedź uzyskacie w tym wpisie.

Produkty AMD są bardzo opłacalne

W przypadku znanych firm często musimy dopłacać za markę – czasami jest to nawet kilkadziesiąt procent więcej niż w przypadku alternatywnego produktu od innego producenta. Tak na przykład jest na rynku k art graficznych – porównajmy dwie karty graficzne – GTX 1060 wersję posiadającą sześć gigabajtów pamięci oraz RX 570 wersję posiadającą cztery gigabajty pamięci. Jaka jest różnica cenowa pomiędzy dwoma produktami? Według porównywarki cen najtańszego RX 570 znajdziemy za 670 złotych a GTX 1060 za 1100 złotych. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma kartami? W niektórych grach GTX 1060 wychodzi na prowadzenie o paręnaście procent – a w innych RX 570 wychodzi na prowadzenie o paręnaście procent. Jednak w ogólnej większości gier to właśnie karta od Nvidii jest na przodzie – o te kilka klatek na sekundę. Jednak czy warto dopłacać ponad czterysta złotych za lekko lepszą wydajność? To musicie zadecydować już Wy.

Podobnie jest z procesorami

Za 700 złotych możemy dostać procesor Ryzen 5 2600 od AMD. Do tego w zestawie z tym procesorem od razu mamy bardzo dobre i ciche chłodzenie, więc nie będziemy musieli dokupować dodatkowego. Czym cechuje się ten procesor? Posiada sześć rdzeni o taktowaniu 3.9 GHz. Jest to bardzo dobra wydajność jak na tą cenę.

Podsumowując, jeżeli chcemy złożyć dobry budżetowy i wydajny zestaw do gier, pracy biurowej bądź też zwykłego korzystania z komputera to produkty AMD są świetnym wyborem.

More from category

Początki internetu, cz. 2
Początki internetu, cz. 2

Kiedyś ludzie też mogli szybciutko wejść na fejsa? Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części, łącze było [Read More]

Początki internetu, cz.1
Początki internetu, cz.1

Dziś internet jest nieodłączną częścią życia nas wszystkich. Jest to nieskończone kompendium wiedzy, głupoty, [Read More]

Interesting Sites

    Archives