Saturday February 16th 2019

Hak holowniczy – czy warto kupić?

Często jeżeli potrzebujemy przewiezienia czegoś większego musimy skorzystać z usług firmy zajmującej się przewozem, gdyż konkretna rzecz po prostu nie mieści się w naszym samochodzie. Za taką usługę musimy zapłacić, i to często nie małe pieniądze. A co jeśli taka sytuacja zdarzy się parę razy, lub nawet paręnaście? Różne są sytuacje w życiu, czasami może się zdarzyć że akurat będziemy potrzebowali przetransportować coś, i to parę razy. Ale co tak właściwie możemy kupić, żeby móc przewozić większe rzeczy? Odpowiedź jest prosta – hak holowniczy.

Hak holowniczy – oszczędność pieniędzy

Nie trudno się domyślić, że zakup haka holowniczego szybko nam się zwróci – nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na usługi transportu. Wystarczy że skorzystamy z niego kilka razy. A co jeżeli ktoś nie ma przyczepy? Zakup przyczepy wcale nie jest drogą rzeczą, więc jeżeli ktoś często potrzebuje przetransportować coś większego – może kupić przyczepę. Jeżeli jednak ktoś nie będzie bardzo często korzystał z haka holowniczego – to takową przyczepę może wynająć – wtedy unikniemy wszelkiej maści problemów z opłatami, rejestracja, homologacja i innymi, niezbyt przyjemnymi do załatwiania rzeczami. Czyli tak właściwie płacimy za wygodę – bo w końcu wynajęcie przyczepy nie jest drogie. Sprawdziłem ceny w internecie w różnych firmach i zazwyczaj cena wypożyczenia przyczepy do haka holowniczego nie wynosiła więcej niż 50 złotych za dobę. Jest to cena bardzo mała, porównując ją do tego ile kosztują usługi transportowe.

Hak holowniczy – wygoda

Co jest wygodniejsze – przetransportowanie czegoś samemu, bez niepotrzebnych nerwów czy korzystanie z usług firmy transportowej? Ja zdecydowanie wolę tą pierwszą opcję – wtedy mam pewność żeby cały transport przebiegnie pomyślnie i bezproblemowo. Oczywiście szansa na to, że będą jakiekolwiek problemy w przypadku korzystania z usług firmy transportowej też jest bardzo niska – jednak ja dużo bardziej wole hak holowniczy. Jest to po prostu znacznie wygodniejsze, i dużo tańsze rozwiązanie.

A Wy co sądzicie o hakach holowniczych? Macie już własny, czy dopiero myślicie nad zakupem haka holowniczego do swojego samochodu?

More from category

Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 3
Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 3

Część trzecia. Tak, jest tego więcej. Czego jeszcze nie powinno się mówić podczas rozmowy o pracę? 11. [Read More]

Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 2
Rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy o pracę, cz. 2

Część druga poradnika. Czego więc nie powinniśmy mówić jeszcze? 6. Nic. Jeśli idziesz do pracy pierwszy raz, [Read More]

Rzeczy, których nie powinieneś mówić na rozmowie o pracę, cz. 1
Rzeczy, których nie powinieneś mówić na rozmowie o pracę, cz. 1

Wszyscy musimy przechodzić przez rozmowy o pracę, jako kandydat na pracującego, albo pracodawca (każdy z nas był [Read More]

Interesting Sites

    Archives