Wednesday March 20th 2019

Filmy historyczne warte obejrzenia

Dunkierka

To wielonarodowy dramat wojenny wyreżyserowany przez Christophera Nolana. Zadebiutował w 2017 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków oraz zyskał wiele nagród. Akcja rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej i opowiada o losach różnych postaci podczas ewakuacji korpusu ekspedycyjnego z francuskiego miasta Dunkierka. Film ukazuje historie z perspektywy żołnierzy na lądzie i na pokładach statków, a także pilotów w powietrzu, co nadaje mu dużą widowiskowość. Podczas jego przygotowywania, ograniczono ilość efektów specjalnych, aby podkreślić jego autentyczność. Scenografia wykonana jest w sposób bardzo podobny do tamtych czasów, dzięki czemu można się wiele dowiedzieć i nauczyć o prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w zeszłym stuleciu. Sposób w jaki ukazane są losy bohaterów jest genialny i nie da się tego zwyczajnie opisać, to trzeba po prostu zobaczyć.

 

Przełęcz ocalonych

 

Film w reżyserii Mela Gibsona wydany również nie dawno, bo w 2016 roku. Oparty jest na faktach i opowiada historię Desmonda Dossa, który wstępuje do armii Stanów Zjednoczonych w czasie drugiej wojny światowej i bierze udział w walkach na japońskiej wyspie Okinawa. Główny bohater jest adwentystą i kieruje się niezwykłymi zasadami, które stają się zarzewiem konfliktu z jego dowódcami. O tym, że jest to wybitne dzieło, niech świadczą jego bardzo dobre oceny oraz duża ilość nagród i nominacji. Ten film to doskonale zrealizowana biografia, która daje dużo do myślenia i długo pozostaje w pamięci.

 

Gladiator

 

To wybitne dzieło w reżyserii Ridleya Scotta wydane w 2000 roku. Film opowiada historie Maximusa, który jest rzymskim generałem za czasów Marka Aureliusza. Jest to fikcja historyczna, ponieważ postać Maximusa jest wymyślona, jednak osadzono ją w historycznych czasach świetności Imperium Rzymskiego. Film wygląda naprawdę tak jak by został wycięty z tamtych lat i po prostu przeniesiony na nasz ekran. Robi duże wrażenie nie tylko scenografią ale również świetną muzyką. Jest dobrym źródłem informacji z tamtego okresu, które przekazuje w przystępny sposób, co sprawia że każdy widz może zapamiętać czasy starożytnego Rzymu. „Gladiator” to świetny film historyczny, który jest również uważany za najlepszy film w dziejach kina.

 

Ta subiektywna lista powinna umilić wam nudne popołudnia, niezależnie od tego czy jesteście historykami, czy wolicie po prostu solidną porcję wrażeń z świetną fabułą.

More from category

Prezenty z czekolady – Czy warto ?
Prezenty z czekolady – Czy warto ?

Prezenty z czekolady to bardzo obszerne pojęcie. Można to zrozumieć jako słodkości takie jak bombonierka lub [Read More]

Interesting Sites

    Archives